Norek evropský

norek VIVI

   Norek evropský je, jako druh, ohrožen úplným vyhynutím. To je i důvod, proč vznikl mezinárodní projekt záchrany genofondu tohoto živočicha (EAZA EEP European mink) a stanice se se svým záchranným chovem na této aktivitě také podílí. Pomáhá zajistit přežití druhu, ale poskytuje i příležitost návštěvníkům poznat tohoto, našeho původního, živočicha.

    Vivi se narodila v roce 2014 ve Finské Zoo Ähtari. K nám přišla jako nová posila v rámci záchranného programu.  Její počáteční strach z nového prostředí záhy opadl a nyní již z dálky vyhlíží ošetřovatele s krmením. I přes robustní postavu svého partnera ŇafŇafa si dokáže zjednat pořádek, někdy až příliš agresivně, že ŇafŇafa dokonce ovládne strach.  

      ŇafŇaf se narodil v roce 2015 v Estonské Zoo Tallinn. O rok později pak byl přivezen do naší záchranné stanice jako posila v chovu a měl se stát partnerem Vivi. ŇafŇaf se u nás okamžitě zabydlel a jeho chuť k jídlu je opravdu veliká, sežere prakticky cokoliv, co mu ošetřovatelé donesou. Je to náš největší norek.

       Pumba je druhým partnerem samičky Vivi, narodil se v roce 2015 v Estonské Zoo Tallinn. Do naší stanice pak přicestoval v roce 2018. Pumba nás velice překvapil svou přátelskou povahou, velice rád cestuje v rámci naší stanice a do přepravky si vždy vběhne sám.

 

 

Cena adopce jednoho norka činí 2.500 Kč/rok, denní náklady na krmení jsou 20 Kč.

 

ico adopceico dmsico nalezeneico video