Orel skalní – Addy

Orel skalní – Ady

     V době, kdy byl zabavený mladý orel skalní umístěn do zdejší záchranné stanice a pojmenován Addy, měl za sebou již několik let života v zajetí.

     Orel je velmi inteligentní pták a skutečnost, že vyrůstal a dospíval v zajetí, v těsném kontaktu s lidmi, nevratně změnila jeho chování, především ztratil přirozený strach z lidí. Takový pták by se na svobodě nevyhýbal lovu domácích zvířat ze dvorků, velmi rychle by se tak dostal do konfliktu s lidmi a jeho dny by byly sečteny. Nezbývá jiné řešení, než aby svůj život prožil v zajetí i přes to, že jde o krásného, silného a zdravého orla.

     Orel skalní se dožívá až padesáti let. Addymu k jeho dvacátým narozeninám stanice vybudovala novou orlí voliéru, časem by mu do ní velmi ráda sehnala kamarádku. Addy je vůči lidem velmi přátelský. Jeho pobyt u nás se mu snažíme co nejvíce zpříjemnit.

     Tento orel je jeden z největších gurmánů stanice Pavlov - kuřecím masem povětšinou pohrdá, mezi jeho oblíbené jídlo patří křepelky, laboratorní potkani a nebo takový králík.

 

Cena adopce činí 8.000 Kč/rok, denní náklady na krmení jsou 40 Kč.

 Orel skalni ady

 

 

 

ico adopceico dmsico nalezeneico video