Luňák červený

pepina

     Pepina je služebně nejstarší obyvatel Pavlovské stanice s přirozenou autoritou veterána, do naší stanice se dostala již v roce 1991 jako čerstvě vylétlé mládě. Osudným se Pepině stal sloup vysokého napětí s nezabezpečenými dráty, které jí popálily na levém křídle. I přes dobré zhojení rány křídlo neplní svou funkci a Pepina od této doby nelétá. Ve svém teritoriu strpí pouze svého ošetřovatele, pokud přináší krmení.

 

lunak cerveny pepina

 

       Felix je mladý sameček, kterého potkal podobný osud jako Pepinu. V roce 2015 vylétl z jediného známého hnízda na Vysočině a k odpočinku využil špatně zabezpečený elektrický sloup. Elektřina mu vážně popálila levé křídlo a při léčbě na stanici mu pak muselo být celé amputováno. Nyní se však těší z dobrého zdraví a při příchodu do stanice je jedním z prvních, který vítá návštěvníky.

 

Felix

 

       Luděk, další mladý sameček, kterého však postihla genetická porucha peří. Vyznačuje se tím, že převážně na křídlech je peří silně zdeformované a naprosto vylučuje jakýkoliv let. Luděk je u nás na stanici od roku 2018, je velmi hodný a díky tomu nám může pomáhat při ekologické výchově.

 

Ludek

 

 

Cena adopce jednoho luňáka činí 3.000 Kč/rok, denní náklady na krmení jsou 15 Kč.

 

ico adopceico dmsico nalezeneico video