Orel mořský

IMG 3932

      Orel mořský je největší evropský orel a ze všech druhů orlů v České republice nejrozšířenější. Potravou mu jsou především ryby, případně vodní druhy ptáků a zřídka kdy savci. V zimním období pak vyhledává i mršiny. Zbarvení mladých jedinců je zpravidla tmavě hnědé po celém těle, v dospělosti pak barva peří přechází do světlejších odstínů, ocasní pera jsou bílá a zobák žlutý.

 

      Meggie je mladá samička, která se vylíhla v roce 2014 v lese vzdáleném necelých 10 km od naší stanice. Bohužel při pádu z hnízda si poranila levý pařát a kvůli těžkému zánětu jí upadl dráp ze zadního prstu. Léčba tak velkého dravce byla velmi obtížná a zdlouhavá. Kvůli dlouhé léčbě se Meggie nenaučila základní návyky lovu a letu, proto její vypuštění do přírody není vhodné.

 

        William je mladý sameček vylíhnutý v roce 2015 v lese nedaleko obce Zahrádka. Při kroužkování mláďat si ornitologové všimli, že jeho peří je zdeformované, při letu by jej nedokázalo udržet ve vzduchu a mládě by se tak mohlo zřítit na zem. Z toho důvodu byl malý Willi dovezen k nám na stanici, kde jsme zjišťovali příčinu jeho problému. Wilimu byla diagnostikována genetická porucha v růstu peří a bohužel nikdy nebude létat.

Willi

 

                               ----------------------

Cena adopce jednoho orla činí 10.000 Kč/rok, denní náklady na krmení jsou 50 Kč.

 

ico adopceico dmsico nalezeneico video