Staňte se kmotry mláďat

Rádi byste nás podpořili a zvažujete, jakým způsobem pomoci. Od listopadu roku 2020 jsme pro vás připravili nový koncept pomoci. Nemusíte být pouze dárci nebo adoptivními rodiči, mohou se z vás stát kmotři mláďat odchovaných ve stanici a vypuštěných zpět do volné přírody.

Každoročně máme ve stanici desítky malých ježků, ptáčat, veverek nebo také malé poštolky, srnčata nebo mláďat šelem, kterým pomůžeme vyrůst. Málokdo si dokáže představit, co péče o malé srnče, veverku nebo ptáče obnáší. Například malé ptáče se musí krmit téměř každou půlhodinu, srnče zase každé tři hodiny, takže když opomeneme náklady spojené s potravou, jde o časově velmi náročnou práci. Tu nemůžeme a samozřejmě ani nechceme vyčíslit, nicméně by nám ve stanici moc pomohlo, kdybyste se stali kmotry vybraných mláďat a rádi přispěli například právě na mléko, láhev, dudlíky, na myši pro mláďata sov nebo na veterinární ošetření.

Jak se stát kmotrem?

Vybírat můžete z osmi nejčastějších typů mláďat, o která se každoročně ve stanici staráme. Důležité je, abyste výběrem srdci nejbližšímu udělali radost sobě nebo někomu z vašich blízkých.

 

srnecky

Srnčata

Malé srnečky ležící v trávě jistě není nutné zachraňovat, jen bychom jim ublížili. V některých situacích, když například přijdou o maminku, je pak pomoc lidí nutná. Péče o srnče je velmi náročná, musí se krmit každé tři hodiny.

Práci nepočítáme, jen mléko, dudlíky, veterinární péče a později granule – to vše vyjde na 2.000 Kč, aby mohlo jedno srnčátko vyrůst.

 

jezecci

Ježečci

Každý podzim se k nám dostávají desítky až stovky mladých ježků, kteří jsou zpravidla vyhladovělí a je potřeba je dokrmit, aby zvládli zimu. Hodně ježků také na stanici zimuje. Přitom s malinkými ježky (kojenci) je velká práce, potřebují kvalitní sušené mléko a musí se jim masírovat bříška.

Aby mohl ježeček – kojenec vyrůst, potřebuje mléko, později granule, plastovou odchovnu – akvárko – to vše vyjde na více než 3.000 Kč, aby malý ježek vyrostl a vyrazil do světa.

 

netopyri

Netopýři

Jsou velice zajímavou skupinou živočichů. Věděli jste, že netopýr každý den spořádá až 50 červíků? Jedná se o ohroženou skupinu a záchrana každého netopýra má velkou cenu.

Odchov mláděte vychází zhruba na 1 200 Kč.

 

sova

Sovičky

Nejčastější mládě sovičky, které se do stanice dostává, je puštík obecný (na fotce). Každým rokem se nám s vaší pomocí podaří do volné přírody vrátit okolo deseti sov připravených na život ve volnosti. Přitom, než mládě sovy vyroste, spořádá zhruba 200 myší.

Pro vaši představu, s veterinární péčí a všemi dalšími potřebami vyjde výchova jedné sovičky na 2.000 Kč.

 

kuna

Mláďata šelem (kuny, lasice, lišky, vydry)

Každé jaro se k nám do stanice dostávají malé kuny, lasice, lišky a vydry. O tyto sirotky se s vaší pomocí staráme velmi intenzivně, abychom je připravili na následný život ve volné přírodě.

Aby jedno mláďátko vyrostlo, spořádá cca 2 kg sušeného mléka a potřebuje láhev i dudlíky. Vše potřebné pořídíme za něco málo přes 2.000 Kč.

 

dravci

Malé poštolky a jiní dravci

Letos jsme ve stanici v Pavlově odchovali a vypustili 40 mláďat poštolek. Před jejich vypuštěním je nutné je na život v přírodě dobře připravit, aby byly soběstačné.

Stejně jako v případě soviček, i v tomto případě musí malá poštolka spořádat na 200 myší, aby dostatečně vyrostla.

 

ptacata

Pěvci

Malá ptáčata, která například spadnou s hnízdem nebo z něj předčasně vyskočí, se k nám každé jaro dostávají ve velkých počtech. Mláďata musíme krmit téměř neustále, každou půl hodinu, než z nich vyrostou samostatní ptáčci, které můžeme do přírody vypustit. Práci nemůžeme a ani nechceme vyčíslit, ale třeba takové krmení, to víme, jak vychází. Aby malí ptáček vyrostl, nejprve spořádá půlkilovou směs, později litr moučných červů a ještě než ho vypustíme a než se rozkouká, další čtyři kila směsi pro evropské ptactvo. Podtrženo, sečteno, přes 2.000 Kč.

 

veverka2

Veverky

Jako malá mláďátka k nám přichází každoročně okolo 40 veverek. Podobně jako v případě malých ježečků kojenců je péče o malé veverky velmi náročná. Když jsou malé, spí v čepičkách a pijí speciální mlíčko. Když vyrostou, můžou běhat ve velké voliéře, kde se naučí všem veverčím dovednostem. Dvoutisícový příspěvek zajistí, že jedné veverce pořídíme potřebnou gramáž sušeného mléka, aby vyrostla natolik, že si bude moci pochutnávat na oříškách.

 

Podle finančních možností si můžete zvolit jednorázový příspěvek 500 Kč, 1.000 Kč nebo 2.000 Kč, který můžete rozložit i do měsíčních trvalých příkazů tak, aby vás podpora mláďat finančně nezatížila. Samozřejmostí je možnost potvrzení o daru pro daňové účely a vybírat můžete i z několika dárkových certifikátů, které mohou být skvělým dárkem novomanželům, pod stromeček nebo třeba k narozeninám. Na certifikát podle vašeho přání uvedeme jméno kmotra.

Kmotrem nemusí být jen jednotlivec, ale třeba třída dětí, kolegové z práce, nezisková organizace, úřad, firemní oddělení nebo komerční firma.

U každého mláděte budete vědět, na co přesně jste částkou přispěli.

tab1

tab2

 

Už máte vybráno? Co teď?

1. Pokud jste si vybrali mláďata a už víte, jakou částkou je chcete podpořit, zašlete na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kmotrem jakých mláďat se chcete stát, jakou výši platby zvolíte, připojte Vaše jméno, příjmení, adresu, telefon a email, případně jméno kmotra, pokud nepůjde o stejnou osobu a pokud budete chtít vystavit potvrzení o daru pro daňové účely, také vaše datum narození, případně IČO.

2. Zašlete výši kmotrovského příspěvku na transparentní účet 2600402248/2010, nebo je možné zaplatit v hotovosti přímo na stanici. V případě bezhotovostní platby si zvolte, zda budete platit roční platbu nebo zasílat částku měsíčně.

3. Po zaslání příspěvku na transparentní účet Vám zašleme certifikát kmotra. Tady si můžete vybrat, jaký typ certifikátu vám udělá největší radost.

4. V případě jakýchkoliv dotazů nám napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo volejte na 734 309 798.

Proč se stát kmotrem mláďat z Pavlova?

1. Spolu s námi zachráníte životy mláďat a vyvážíte chyby, kterých se jako společnost dopouštíme. Většinou totiž právě člověk může za zraněná zvířata, která pálí elektrická vedení, srážejí auta nebo neviditelné skleněné překážky. Každý den je to boj o holý život.

2. Kmotrovství mláďat může být skvělým dárkem pro vaše blízké, přátele, rodinu, ať už u příležitosti svatby, narozenin nebo Vánoc.

3. Firmy, organizace nebo třeba spolky mohou společně podpořit dobrou věc a ukázat, že jim společenská odpovědnost firem není cizí. Mláďátka se navíc mohou stát vaším symbolem.

4. Možnost odečíst si dar z daňového základu pro výpočet dani z příjmů.

5. Prostě jen skvělý pocit, že máte srdce na pravém místě.

6. Získáte 2 volné vstupenky na prohlídku stanice a malou pozornost jako poděkování.

Od ledna do začátku listopadu roku 2020 Záchrannou stanicí Pavlov prošlo na bezmála 950 zvířat. Přitom přes 400 z nich byla právě mláďata. Bezmála tři sta mláďat se podařilo zachránit a vypustit zpět do volné přírody. Některá mláďata, narozená například až v září, na stanici zůstanou přes zimu, kterou by sama v přírodě nezvládla.

 

ico adopceico dmsico nalezeneico video