Pobočka stanice Pavlov v Jihlavě

Záchranná stanice Pavlov otvírá pobočku v Jihlavě. Pro školy v Jihlavě a okolí se nabízí možnost zúčastnit se výukových programů s živými zvířaty.

Všechny programy jsou v časové dotaci 1,5 hodiny.
Odehrávají se v Jihlavě ve venkovních prostorách mokřadní učebny.
Nebo přímo v okolí vaší školy.

 

Cena programu je 60 kč/žáka s kapacitou max. jedna třída.

Věk žáků 3.-7. třída ZŠ – náročnost programu bude uzpůsobena
(možné přizpůsobit programy i pro 1. a 2. třídy)

Programy lze objednávat na tel. 777 974 848

Cesty tažných ptáků - kroužkování

Podle čeho najdou vlaštovky vždy správnou cestu zpátky do našeho chléva? Co je pro ně během cesty největším nebezpečím a jak se lidé naučili tyto cesty poznávat. Součástí programu bude společná kontrola odchytových sítí a následné kroužkování ptáků. Přímo v terénu si ukážeme hlavní nebezpečí hrozící drobným ptákům – velké skleněné plochy, sudy na vodu apod. Součástí budou i dvě ornitologické hry, při kterých si žáci zopakují rozeznávání ptačích druhů a ptačích hlasů.

Cesty tažných ptáků - kroužkování - výukové programy pro školy.

S netopýrem za netopýry

Netopýři, ačkoli našim zrakům bývají často utajeni, si s velkou oblibou hledají úkryty v lidských sídlech, především v panelových domech, na školách nebo kostelích. Kde se ukrývají tito noční tvorové ve vašem městě? Jaké největší problémy jim v těchto úkrytech hrozí a jak bychom jim mohli pomoci? Naši krotcí netopýři nám poodhalí řadu tajemství z jejich života. Pomocí bat detektoru budeme například slyšet, jak se v prostoru orientují. Součástí programu bude i netopýří test a hra zaměřená na ochranu netopýrů.

Výukový program pro školy - s netopýrem za netopýry

Vodní život

Žáci sami si během programu naloví nejrůznější vodní organizmy, budou je poznávat podle určovacích klíčů a o své objevy se s ostatními podělí. Zamyslí se nad fungováním vodních společenstev. Povíme si, co nejvíce ovlivňuje výskyt vodního hmyzu a korýšů a jaký to má dopad na celý vodní ekosystém.

Výukové programy pro školy - vodní život

Ježek z městských zahrádek

Ježci jsou noční zvířata a pravděpodobně během procházky na živého ježka nenarazíme. Společnost nám ale bude dělat náš krotký ježek za stanice. Společně si ukážeme, jaká zahrada ježkům nejvíce vyhovuje a jak třeba postavit na zahradě ježčí obydlí. Řekneme si, jak se postarat na podzim o malé ježečky a jaké krmení jim nejvíce chutná a svědčí. Společně si i zahrajeme několik her, které nám přiblíží život těchto sympatických nočních tvorů a poukážou na hlavní nebezpečí v jejich životě (autodoprava, jedy na slimáky, bazény s vodou..).

Výukové programy pro školy - ježek z městských zahrádek

Školky

Programy pro školky jsou v časové dotaci 1 hodina a mohou se odehrávat v budově školky a jejím okolí, případně v Jihlavě v mokřadní učebně.

Cena programu je 50 kč/žáka.

Nebojte se netopýrů
Nosí ježek jablíčka?
Naši ptačí kamarádi.

 

ico adopceico dmsico nalezeneico video