Školky

Chtěli bychom Vám na tento podzim nabídnout možnost zúčastnit se s Vaší třídou programu z kolekce Tajemní noční tvorové kolem nás: Nebojte se netopýrů, Sovičky se představují, Nosí ježek jablíčka? Programy pro školky jsou v časové dotaci 40 min a odehrávají se v budově školky a jejím okolí.

Nebojte se netopýrů

Programem děti provede maňásek sovička Jaruška, která bude vyprávět netopýří příběh. Asistovat nám bude i krotký netopýr se záchranné stanice. Děti uvidí, jak se netopýr chová, jak žere červíky a ti odvážnější si ho budou moct i pohladit. Společně si zahrajeme netopýří hru, při níž budou děti převlečené v maskách netopýrů. Paní učitelky od nás na závěr dostanou dva jednoduché návody, jak s dětmi vyrobit netopýří masku a netopýra na špejli.

Sovičky se představují

Až do školky s námi přijede krotká sovička. Děti si budou moci prohlédnout z blízka její oči, křídla a chlupaté nožky. Abychom se o sovím životě něco dozvěděli, zavoláme si na pomoc maňáska sovičku Jarušku. Ta nám bude vyprávět soví příběh a zodpoví všechny dětské otázky. Děti uslyší i soví houkání, které se na jaře a na podzim může ozývat z okolních lesů.

Společně pak budeme vyrábět jednoduchou sovičku na ruku z papírového pytlíku.
Pro paní učitelky poskytneme několik druhů sovích omalovánek, aby mohly s dětmi tvořit i po našem odchodu.

Nosí ježek jablíčka?

Ježci podobně jako sovy a netopýři se probouzí až po setmění, dupou po zahradě a hledají tam hmyz a žížaly. Náš krotký ježek ze záchranné stanice se probudí dřív a dětem se představí. Uvidíme, jestli si ochutná i něco z nabízené potravy. Co mu děti vyberou k jídlu? Abychom se o jeho životě dozvěděli více, zahrajeme si interaktivní hru, ve které se společně dozvíme základní ježčí informace.

Pro paní učitelky poskytneme podklady pro vyrábění ježků, aby mohly s dětmi tvořit i po našem odchodu.

Výukové programy pro školy - ježek z městských zahrádek

Cena programů je 30 kč/žáka. Realizujeme ideálně pro dvě až tři třídy za sebou.

Programy je možné objednávat na toto školní pololetí (začínáme již v září) na telefonním čísle 777974848 – Mgr. Petra Hulvová
Nebo na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

ico adopceico dmsico nalezeneico video