Nabídka programů Stanice Pavlov 2019/2020

I. stupeň ZŠ

Program

délka programu

stanice/škola

out/in

termín

cena
na dítě

Tajemství moudré sovy

90 min

+ / +

+ / +

IX. - VI.

50 Kč

Vydra - tajemná královna řek

+ / -

+ / -

IX. - VI.

Přiletěl k nám netopýr

+ / +

+ / +

IX. - XI.

IV. - VI.

Co dáš ptáčku do zobáčku?

+ / +

+ & +

XII. - II.

Jak se žije ve dvou živlech

+ / -

+ / -

III. - IV.

S veverkou mezi hlodavce

+ / +

+ / +

III. - VI.

Budkohrátky

+ / +

+ / +

IV. - VI.

Mláďata - potřebují zachránit?

+ / -

+ / +

IV. - VI.

 

Pedagogický doprovod zdarma. Ideální velikost skupiny je 15-25 dětí.
Program na stanici je možné spojit s prohlídkou expozic s průvodcem (1 hod.) - příplatek 20 Kč k ceně programu na žáka.
Samostatná prohlídka stanice s průvodcem ... 50 Kč na žáka.
K ceně programu mimo záchrannou stanici se připočítává doprava (6 Kč/km).

 

Program, popř. prohlídku stanice rezervujte minimálně týden předem mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., popř. na telefonním čísle 777 974 848.

 

Program

IX.

X.

XI.

XII.

I.

II.

III.

IV.

V.

VI.

Tajemství moudré sovy

                   

Vydra - tajemná královna řek

                   

Přiletěl k nám netopýr

                   

Co dáš ptáčku do zobáčku?

                   

Jak se žije ve dvou živlech

                   

S veverkou mezi hlodavce

                   

Budkohrátky

                   

Mláďata - potřebují zachránit?

                   

 

Stručná anotace programů:

Tajemství moudré sovy

Sovy jsou od nepaměti považovány za symbol moudrosti, je však mnoho dalších vlastností, kvůli kterým bychom si sov měli vážit. Například mají až stokrát lepší zrak než člověk. V rámci tohoto programu se děti na živo setkají se zástupci některých druhů našich sov, dozví se spoustu zajímavých informací o dokonalosti sovího těla i o jejich životním stylu. Přidáme i základní informace o tom, proč soviček v naší přírodě ubývá a ještě zbyde čas na veselou soví hru.

navsteva kralovny ticha

 

Vydra - tajemná královna řek

Tato hravá lasicovitá šelmička oplývající mnoha fascinujícími schopnostmi v minulosti vinou člověka z naší přírody téměř vymizela. Dnes díky přísné ochraně se s ní můžeme opět setkat i u řeky Sázavy. Žáci se během programu dozvědí mnoho zajímavých informací ze života vyder a formou her a kvízů si své znalosti budou moci ověřit a upevnit. Součástí programu bude komentované krmení vyder ze Stanice Pavlov.

nosi jezek jablicka

 

Přiletěl k nám netopýr

Program umožní dětem setkat se na dosah ruky se živým netopýrem a poznat, že jde o velice zajímavé zvířátko, které je neprávem lidmi zatracováno. V přítomnosti jednoho z našich hendikepovaných netopýrů si prohlédneme stavbu jeho těla, povíme si o zajímavostech jeho chování, pomocí hry si projdeme jeden netopýří rok a také se zamyslíme nad tím,co netopýry v naší přírodě ohrožuje a jak jim případně pomoci. Odvážné děti si budou moci našeho netopýra pomocí pinzety nakrmit.

netopyr program

 

Co dáš ptáčku do zobáčku

Cílem tohoto programu je přiblížit dětem potíže našich zimujících opeřenců. Děti se seznámí s nejčastějšími návštěvníky našich krmítek i vodních zimovišť a hravou formou se dozvědí, jak správně ptáčky v zimě krmit, aby byli silní a zdraví. Krmení jim během programu společně nachystáme a ve druhé části programu vyrazíme do terénu, kde krmení ptáčkům naservírujeme a s pomocí dalekohledů budeme pozorovat, jak jim chutná.

co das ptacku do zobacku

 

Jak se žije ve dvou živlech

Tento program hravou formou představí dětem svět našich žab a čolků. V tůních v areálu stanice se poohlédneme po našich žabích sousedech a prohlédneme si je pěkně blízka. Seznámíme se s průběhem žabího roku, s nebezpečími, která naše obojživelníky ohrožují a také si povíme, jak se chovat při kontaktu s žabkami, abychom neohrozili je ani sebe.

kde bydli zabi princ

 

S veverkou mezi hlodavce

Spolu s naší krotkou veverkou si na stanici. nebo ve vaší škole budeme vyprávět o životě našich hlodavců. K čemu má veverka tak velký ocas? Kolikery má zuby? Jak se rozezná oříšek snědený od veverek, od myšic nebo plšíků? Kteří hlodavci prospí zimu? Kde bychom mohli hledat hnízda veverek a proč si jich vždy staví více? Na tyto a mnoho dalších otázek si budeme během programu odpovídat. Součástí budou i hry, které pomohou žákům vžít se do nelehké role veverek i jiných hlodavců v naší přírodě.

budkohratky

Budkohrátky

V tomto programu budeme zkoumat, jak hnízdí ptáčci v našem okolí - kde a jak si staví hnízda a také jak se ptačí rodiče starají o svá mláďata. Na děti čeká několik aktivit s ptačí tématikou, které je seznámí s nejběžnějšími druhy našich zahrad a umožní jim vyzkoušet si, jak složité to mají ptačí rodiče při výchově svých mláďat. Bude-li příležitost, uvidí děti kroužkování mláďat z hnízdních budek.

budkohratky

Mláďata - potřebují zachránit?

Kdy je lidská pomoc na místě a kdy naopak lidská intervence může mláděti ublížit? Základní pravidla pro kontakt s mláďaty divokých zvířat - savců i ptáků - se snaží dětem hravou formou vštípit tento program, při kterém asistují mláďata, o které se právě aktuálně v té době ve Stanici Pavlov staráme.

mladata

 

ico adopceico dmsico nalezeneico video